İBB Gençlik Meclisi “Bir Ağacın Dalları” projesini hayata geçiriyor. Projenin ilk aşamasında Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden seçilen 23 lise öğrencisi İstanbul’da misafir edilecek. Girişimcilik ve liderlik temalı eğitimlere dâhil olacak lise öğrencileri, İstanbul’daki üniversiteleri gezecek, tarihi ve kültürel mirası yerinde görecek.

 İBB Gençlik Meclisi 2 aşamadan oluşan Bir Ağacın Dalları projesini ilk aşamasını hayata geçiriyor. Projenin ilk aşaması olarak Türkiye’deki lise ve lise dengi okullardan seçilen 23 kişilik grup 6 gün süre zarfında misafir edilecek.

Gençlik Meclisi İstanbul’da üniversite gezileriyle öğrencilere meslek seçimlerinde yardımcı olacak, ayrıca İstanbul’u daha önce görmemiş ve kendi imkânlarıyla gezme fırsatı bulamamış gençlere tarihi ve kültürel dokuyu anlatacak.

Yapılacak girişimcilik ve liderlik temalı etkinliklerle öğrencilerin ufkunu genişletmeyi hedefleyen İBB Gençlik Meclisi, liderlik seminerleriyle gençlerin kendi nesillerinin öncüleri olmalarına katkıda bulunmayı amaçlıyor.

Türkiye’nin farklı bölgelerinden İstanbul’a gelecek öğrencilere yönelik olarak üniversite gezileri de düzenlenecek. Geçlik meclisi bu yolla üniversite sınavına hazırlanacak öğrencilerin tercihlerini belirlemelerinde yardımcı olacak. Proje, adayları üniversite yaşamıyla tanıştırmak, kültürel bağları kuvvetlendirmek, ihtiyaç sahibi okullara yapılacak yardımlarla gençlerin iyi koşullarda eğitim görmelerini sağlamak gibi amaçları taşıyor.