İBB Gençlik Meclisi’nin, Çanakkale Zaferi’nin 100.yılı dolayısıyla açtığı “Fotoğraflarla Çanakkale Zaferi”sergisinin bu haftaki durağı Bağcılar Gençlik Meclisi oldu.

İBB Gençlik Meclisi tarafından açılan Fotoğraflarla Çanakkale Zaferi konulu sergi için Bağcılar Gençlik Meclisi’nde açılış töreni düzenlendi. Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Hasan Yılmaz, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Kenan Gültürk, okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı. İBB Gençlik Meclisi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Arge biriminin katkılarıyla oluşturulan sergide Çanakkale ruhunun aşılanması amaçlanıyor.

Mevziler, yaralı askerler ve savaş gemilerini yansıtan fotoğraflardan oluşan sergide Çanakkale Savaşları’nın en kanlı çarpışmalarının yaşandığı cephelerden, savaşın seyrini değiştiren 57’inci alaya ve kahramanlığı bugün bile dillerde olan Nusrat Mayın Gemisi’ne kadar pek çok fotoğraf yer alıyor. Ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik olarak açılan sergide fotoğrafların dışında mehteran konserleri ve zaferin destansı anlatımı da yer alıyor.