İBB Gençlik Meclisi YGS’ye girecek öğrenciler için “Sınav Stresini Azaltma” semineri düzenledi.

Üniversiteye girmenin ilk aşamalarından biri olan YGS Sınavı 2 milyon 126 bin öğrencinin hayatını etkileyecek. Öğrencilerin hayatlarında dönüm noktası olan sınavlardan, stres ve telaş nedeniyle istenilen sonuç elde edilemeyebiliyor.

Tek oturumluk sınavlarda öğrencilerin kaderini belirleyen en önemli öğe sınav  stresiyle başa çıkma sıkıntısı. Sınavlara hazırlanırken yıllarını veren öğrenciler iki saatte hayatlarına ve geleceğine yön vermek zorunda kalıyorlar. Bunun farkında ve bilincinde olan İBB Gençlik Meclisi de YGS sınavına sayılı günler kala öğrencilerin vermiş olduğu emeğe biraz olsun katkı sağlamak için ve öğrencilere sınav öncesi stresi azaltmak için seminerler veriyor. Öğrencilere,  sadece bilmenin yetmediği sınavlarda en büyük payı heyecanını ayarlamak ve panik yapmamak olduğu anlatıldı.

Gençlik Meclisi bir yıl boyunca yorucu bir dönemden geçen öğrencilerin yorgunluğuna da ortak oldu. Sınava girmeden önce öğrencilerin yanında olan İBB Gençlik Meclisi sınavdan sonra da öğrencilerle doyasıya eğlendi.100 kişilik bir grupla katılım sağlayan İBB Gençlik Meclisi üyeleri unutulmayacak bir gün yaşadılar