İlki 2013 yılında gerçekleştirilen Genç Türkiye Zirvesi 3. Kez 10-11-12 Nisan günlerinde Lütfi Kırdar Kongre Merkezinde gerçekleşti.

Genç Türkiye Zirvesi’nin bu yıl ki teması “Girişimci Genç, Güçlü Türkiye” idi. Türkiye’nin ve dünyanın bir çok ülkesinden gelen gençlerin oluşturduğu zirvede gençler ülkemizin daha iyi yerlere gelmesi ve gelişmesi doğrultusunda fikir alışverişinde bulundular.

5. Dönem İBB Gençlik Meclisi Gençlik Zirvesine çözüm ortağı olarak katıldı ve gençlere destek oldu.  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın destekleriyle İstanbul’un genç dinamiğini harekete geçirmek ve her gencin yaşadığı şehir ve ülke için değer üretmesini ilke edinen Gençlik Meclisi, gönüllülerinin enerjisi ve heyecanıyla kültürel, sosyal alanda ki faaliyetlerini ve bu alanda yapılan çalışmalara katılım göstermeye ve desteklemeye devam ediyor.

2015 Genç Türkiye Zirvesi’ne  T.C. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız,  T.C. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı  Ayşenur İslam, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı  Fikri Işık, Prof.Dr. Numan KURTULMUŞ,  İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş, Zirve Koordinatörü Muhammed Attila Sevim, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi , Gebze Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Görgün,  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, Türk Hava Yolları Yönetim Kurulu Eski Başkanı Hamdi Topçu ve birçok başkan ve rektör katıldı.

İBB Gençlik Meclisi de Türkiye Gençlik Zirvesi’nde stant açarak zirveye 700 kişinin katılımını sağladı