İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, İstanbul Adalet Sarayı’nda rehin alındıktan sonra şehit edilen savcı Mehmet Selim Kiraz’ın ailesini ziyaret ederek taziyelerini iletti. Şehit savcının babası ile görüşen Samed Ağırbaş aileye baş sağlığı dileyerek ailenin acısına ortak oldu.

Çağlayandaki İstanbul Adalet Sarayı’nda rehin alındıktan sonra şehit edilen Savcı Mehmet Selim Kiraz’ın evine taziye ziyaretleri sürüyor.İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş da Şehit Savcının babası ile görüşerek aileye başsağlığı diledi.

1969 Siirt doğumlu olan Mehmet Selim Kiraz Liseyi Mersin İmam Hatip Lisesi’nde, yükseköğretimini İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamladı. Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Kararnamesi ile 2010’da Osmaniye’den Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Savcılığı’na atanan Kiraz, 4 yıl burada çalıştıktan sonra 2014 yılında HSYK’nın yaz kararnanemesi ile İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Memur Suçlar Soruşturma Bürosu’nda görevlendirildi. Eşi de İstanbul Adalet Sarayı’nda hakim olarak görev yapan Kiraz 2 çocuk babasıydı.

Savcı Kiraz vefatından önce yaklaşık iki aydır Gezi Parkı eylemleri sırasında Okmeydanı’nda gaz fişeğinin başına isabet etmesi sonucu yaralanan ve 269 gün hastanede komada kaldıktan sonra 11 Mart 2014’te hayatını kaybeden Berkin Elvan’ın ölümüne ilişkin soruşturma dosyasına bakıyordu.