5. dönem çalışmalarını hızla sürdüren İBB Gençlik Meclisi yoğun bir gündemle Şubat ayını geride bıraktı. Gençlik Meclisi düzenlediği etkinlik ve organizasyonlara Şubat ayında 10 binin üzerinde genç katılım gösterdi. 

5. dönem faaliyetlerini sürdüren İBB Gençlik Meclisi Şubat ayını da yoğun bir şekilde değerlendirerek geride bıraktı. Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ı ziyaretiyle start alan 2015 yılı meclis faaliyetleri kapsamında şubat ayında da birbirinden farklı etkinlikler düzenlendi.

Etkinliklerle Şubat ayında 10.200 gence ulaşıldı

İBB Gençlik Meclisi Şubat ayı içinde Canavar arabalar gösterisini izleme, İTÜ Civilcon 2015’e katılım, Kısırkaya Hayvan Bakımevi ziyareti, Makedonyalı öğrencilerin ve Somalili Subayların İstanbul’da ağırlanması, Darülaceze’ye ziyaret, kış çalışmalarına katılım, İstanbul’un tüm ilçelerinden gençlik meclisi başkanlarıyla toplantı, ortaokul öğrencilerine seminer, ışık doğudan gelir sempozyumuna katılım, azınlık okullarına ziyaret ve gençlik meclisinin yeni üyelerine oryantasyon programları, Filistinli yetim çocuklar için Ortadoğu temsilcileriyle toplantı, beyaz masa ziyareti, Merhum Necmettin Erbakan’ın kabri başında anılması, Beykozlu gençlerle toplantı ve İstanbul Modern ziyareti gibi etkinler düzenlendi. Gerçekleştirilen program ve etkinliklerle 10 binin üzerinde gence ulaşıldı.

Ağırbaş: “Yoğun bir dönemi geride bıraktık”

Yoğun bir dönemi daha geride bıraktıklarına işaret eden İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, “Meclisimizin 5. dönem başlangıcından itibaren yapılan projeler, etkinlikler, faaliyetler, ziyaretler yoğun bir şekilde devam ediyor. İBB Başkanımız Dr. Kadir Topbaş ‘ın bizlere çizdiği vizyon doğrultusunda elimizden geldiği kadar fazla etkinlik düzenleyip,maksimum sayıda gencimize hitap etmeye çalışıyoruz. Ayrıca bu etniklerle birlikte İstanbul’un dört bir yanından gelen gençlerle bütünleşmek, onların sorunlarını dinlemek ve çözüm üretilmesi noktasında katkı sağlamayı amaçlıyoruz” dedi. İBB Gençlik Meclisi çalışma, proje ve faaliyetlerini her ay faaliyet raporu şeklinde bir araya getirip İstanbullu gençlere duyuruyor. Canavar Arabalar Gösterisi, İTÜ Civilcon 2015’e,Kısırkaya Hayvan Bakımevi ziyareti, Makedonyalı öğrencilerin ve Somalili Subayların İstanbul’da ağırlanması, Darülaceze’ye ziyaret, kış çalışmalarına katılım, İstanbul’un tüm ilçelerinden gençlik meclisi başkanlarıyla toplantı, ortaokul öğrencilerine seminer, ışık doğudan gelir sempozyumuna katılım, azınlık okullarına ziyaret ve gençlik meclisinin yeni üyelerine oryantasyon programları düzenlendi.

Şubat Ayı Faaliyet Raporuna Ulaşmak İçin Tıklayın !