İBB Gençlik Meclisi, komisyonlarına yönelik oryantasyon ve tanıtım çalışması gerçekleştirdi.

Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleşen tanıtımda gönüllü olarak komisyonlarda yer almak isteyen üyelere komisyonlar hakkında bilgi verildi.

İBB Gençlik Meclisi İstanbul genelinde bilimden, sanata, sağlıktan çevreye, hukuktan insan haklarına, spordan bilime yönelik çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. İstanbul genelinde 15-25 yaş arası tüm gençlere ulaşmayı hedefleyen Gençlik Meclisi komisyonlar aracılığı ile tek bir alanda değil farklı alanlarda gençlerin ihtiyaçlarına ve sorunlarına çözüm aramaktadır.

Aklın ve bilimin ışığında gelenek ve göreneklerden ödün vermeden ve hiçbir şekilde ayrım yapmadan her kişiye imkanlar dahilinde destek olmaya çalışan İBB Gençlik Meclisi, oryantasyonlar sonucunda komisyonlara dahil olmak isteyen gençlere Gençlik Meclisi’nin işleyişi hakkında bilgi verdi.Komisyonlara dahil olan yeni üyeler ile İstanbul gençliğine katkı sağlamak isteyen Gençlik Meclisi, bu konuda çalışacak özverili gençleri bünyesine katarak hedef kitlesine faydalı olmayı planlamaktadır.

Komisyonlara dahil olmak isteyen gençler kendi ilgi alanlarına yönelik komisyonları seçerek kayıt oldular. Oryantasyon esnasında fikirlerini dile getiren gençler İBB Gençlik Meclisi bünyesinde faaliyetlere dahil olmak istediklerini belirttiler.

İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’ın yönetiminde faaliyetlerini sürdüren komisyonlar;  Lise Çalışmaları Komisyonu, Üniversite Çalışmaları Komisyonu, Hukuk ve İnsan Hakları Komisyonu, Hizmet İyileştirme ve Strateji Geliştirme Komisyonu, Kültürel ve Sanatsal Çalışmalar Komisyonu, Hibe Projeleri ve Dış İlişkiler Komisyonu, Sağlık ve Veterinerlik Komisyonu, AR-GE Bilim Teknoloji Komisyonu, Girişimcilik ve Yenilik Çalışmaları Komisyonları’ndan oluşmaktadır.