Şehir Dışından Gelen Öğrencilere İBB Tanıtım Çadırı GezdirildiİBB Gençlik Meclisi İstanbullu gençlere yönelik faaliyetlerinin yanı sıra İstanbul’u dışarıdan gelen misafir öğrencilere tanıtmaya ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmalarına yardımcı oluyor.

Bu kapsamda 25 Farklı şehirden İstanbul’u gezmek amacı  ile gelen 30 öğrenci İstanbul’da ağırlanarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı çalışmalar hakkında bilgi sahibi olmaları sağlandı.2004 yılından buyana faaliyet gösteren ve Sütlüce’de bulunan “İBB Tanıtım Çadırı”nda İstanbul Büyükşehir Belediyesinin İstanbul için yaptığı ve yapacağı yatırımlar maket ve görseller şeklinde tasarlanarak İstanbulluların gösterimine sunuldu.

Gençler İstanbul’da yapılan çalışmalar hakkında slayt gösterisi izledikten sonra anlatılanları da merakla dinlediler. Anlatılanları not alan gençler İstanbul’un bu kadar kısa zamanda geçirdiği evreleri görsellerle incelediler. Göstermiş oldukları ilgi ve alakadan dolayı İBB Gençlik Meclisi üyelerine teşekkür eden gençler çıkışta toplu fotoğraf çekilmeyi ihmal etmediler.