İBB Gençlik Meclisi üyeleri yurt dışından gelen misafirlere destek olmaya ve onlara İstanbul’un güzelliklerini anlatmaya devam ediyor. Bu kapsamda Çanakkale’yi ziyaret için çeşitli ülkelerden gelen 30 kişilik genç gruba İstanbul’un tanıtımı yapıldı. 

Türkiye’de Çanakkale’nin tarihi havasını alan misafirler İstanbul’a da hayran kaldılar. Gelen misafirlere İstanbul’un tarihi güzellikleri yanında Türk kültürünün özellikleri ve Türk insanının misafir perverliği anlatıldı. Bu karşılamadan çok memnun kalan misafirler İBB Gençlik Meclisi üyelerine teşekkür ettiler.

İstanbul’ a gelen misafirler ve UETD Gençlik teşkilatı ile birlikte  Miniatürk’te akşam yemeği yenildi ve ülke gündemi ile ilgile konuşmalar yapıldı. Yemeğe İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’ta katıldı.

Ağırbaş konuşmasında  İstanbul’un “Aşk” olduğunu, İstanbul”a hizmet etmenin öneminden bahsetti ve İstanbul’un bir marka şehir olduğunu vurguladı. Konuşmasına devam eden Ağırbaş İstanbul Büyükşehir Belediyesinin faaliyetlerinden Kadir Topbaş Beyin talimatları doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerinden bahsetti. İBB Gençlik Meclisinin gençlere yönelik yaptığı çalışmalardan bahsetti.Sorulan sorulara da cevap veren Ağırbaş “ Ermeni soykırımı yoktur. Arşivlerimizi açalım ve gerekli incelemeyi yapalım diye konuştu.Gençlere Osmanlı arşivlerini gezdirdiklerini ve tarihini bilen bir gençlik istediklerini belirtti.Yurt dışından gelen misafirlerin ülkemizi yurt dışında iyi tanıtmalarını söyledi.Türkiye’nin çeşitli etnik gruplardan oluştuğunu hepsinin barış içinde yaşadığını bunlara yönelik faaliyetlerin yapıldığı üzerinde durdu.