İBB Gençlik Meclisi ve Çocuk Meclisi, Mustafa Kemal Atatürk’ün 77. Ölüm yıl dönümü nedeniyle 10 Kasım’da 10 Otobüsle Atamızı ziyarete sloganı ile Anıtkabir ziyareti gerçekleştirdi.

9 Kasım Pazartesi gecesinde İBB Saraçhane Binası’ndan kalkan otobüsler sabah saatlerinde Ankara’ya vardılar. Gençlerin ilk durağı 2. Türkiye büyük millet Meclisi Binası oldu. Gençler bura d a toplu fotoğraf çektirdikten sonra 2. TBMM Müzesini ziyaret ederek Atatürk’ün şahsi eşyalarını görme imkanı buldular. Ayrıca Cumhurbaşkanı Odası, Cumhurbaşkanı’nın yerli ve yabancı devlet adamlarını kabul ettiği Cumhurbaşkanı Kabul Salonu, Cumhurbaşkanı Özel Kalem Odası, Başbakan ve Bakanlar Kurulu Odası, Meclis Başkanı Odası, Meclis Başkanı Özel Kalem Odası ve Komisyon Odası gezip görüler. Saatlerin 0 9:05 göstermesi ile2. TBMM Binası önünde toplanarak siren sesleri eşliğinde saygı duruşunda bulundular.

2. TBMM binasından hareket eden grup Anıtkabir’e geldi. Burada Atatürk’ün kabrine çiçekler bırakan gençler Anıtkabir’i gezdiler.

Anıtkabir ziyaretinden sonra T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nda T.C. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Kutbettin ARZU ile yemekte buluştular. Gençler ile sohbet eden Bakan Kubbettin Arzu gençler ile toplu fotoğraf çekildi. Bakan Kutbettin ARZU gençleri otobüslerine kadar uğurladı.