İBB Gençlik Meclisi yeni misyonu ve vizyonu doğrultusunda 5. Döneminde İstanbul’un tüm gençlerine ulaşmaya onların sorunlarına çözüm üretmeye çalıştı. Sene içerisinde ortaokul ve liselere yönelik aktiviteler, geziler, organizasyonlar, projeler yapıldı ve geliştirildi.

İBB Gençlik Meclisinin oluşturduğu Girişimcilik Otobüsü, kültür Gezileri, tarihe yolculuk sergisi, Fotoğraflarla Çanakkale Sergisi, Süleymaniye buluşmaları, sağlıklı dişlerle gülümse geleceğe projesi, sanat engel tanımaz, bir milyon genç adım projesi, bir ağacın dalları, yeni nesil okuyor, politika ve diplomasi okulu, genç kadınlar maarifi, dostluğun rengi yoktur, annemle bir gün gibi projeler ön plana çıktı.

Bunun yanında geziler, ziyaretler, salon programları, kutlamalar, önemli açılışlara da katılım sağlandı. İBB Gençlik Meclisi İstanbul’un her bölgesinde var olup her öğrenciye ulaşmak için hiç durmadan çalışmalarına devam ediyor.

2014-2015 eğitim ve öğretimin yaklaşıldığı bugünler İBB Gençlik Meclisi Atakent Kültür Merkezinde düzenlenen programa destek oldu. Programa Atakent okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı. Programda mehter takımı sahneye çıktı.Arkasından şiirler okundu ve mini bir konser verildi.