İBB Gençlik Meclisi İstanbul genelinde İstanbullu gençlere yönelik yaptığı çalışmalara hız kesmeden devam etmektedir. Her yaştaki gençlere ulaşmaya çalışan İBB Gençlik Meclisi gençlerin yetişip kendilerini geliştirmeleri yönünde çalışmalar yapmaktadır. Eldeki imkanlardan herkesin eşit miktarda yararlanmasını isteyen İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, herkesimdeki çocuğa ulaşmaya ve dertlerine ortak olmaya çalışmaktadır.

Bu kapsamda Çocuklar Sokakta solmasın projesine destek olan İBB Gençlik Meclisi sokakta çalışmak zorunda kalan çocukların sokaktan kurtarılmasına destek vermektedir. Amaç gençleri farklı alanlarda geliştirip, eğitim dönemi süresince hem çocuğa hem de ailesine maddi yardım yaparak çocuğun eğitimini tamamlayıp topluma yararlı bireyler olmasını sağlamaktır. Çocukları farklı alanlara yönlendirmek ve farklı ilgi ve hobiler oluşturmak amacıyla Çocuklar Sokakta Solmasın projesi kapsamındaki öğrencilere bilgilendirici geziler düzenlenmektedir.

Çocuklara farklı bir deneyim ve izlenim kazandırmak amacıyla uluslar arası çağdaş ve modern sanat fuarı Artinternational’a götürülen çocuklar sanata farklı bir boyut ile bakma fırsatı buldular. 4-6 Eylül tarihinde Haliç kongre Merkezi’nde gerçekleşen fuarda, Ülker Çocuk Sanat Atölyesi’nde çocuklar özgürce duvarları boyadı, interaktif sanat tarihi tüneli ile sanatın gelişimine tanıklık ettiler ve bisikletler ile ‘spin painting’ deneyimini yaşadılar. Çocuklar fuarda eğlenerek öğrendi. Özel eğitmenler ve danışmanlar eşliğinde sanata farklı bir bakış açısı ile bakma imkanı buldular.

Çocukları sokaklardan uzak tutmak amacıyla hem maddi yönden hem eğitim alanında geliştiren Çocuklar Solmasın Projesine destek olan İBB Gençlik Meclisi çocuklara farklı ilgi alanları oluşturmaya devam  edebilme adına çalışmalarına devam edecektir.