İBB Gençlik Meclisi tarafından açılan Fotoğraflarla Çanakkale Sergisi son haftalarına doğru yaklaşırken ziyaretçilerin ilgi odağı olmaya devam ediyor. 13 haftalık sergi programında 10 hafta geride kaldı.

Fotoğraflarla Çanakkale Sergisi Modern hayatın etkisiyle unutulmaya yüz tutmuş Çanakkale Zaferi Ruhunun yaşatılması ve öğrencilere kazandırılması, tarihi bir müze şeklinde sunmak ve Çanakkale Zaferi’nin kazanımlarını gençliğe hatırlatmak üzere hazırlanan İBB Gençlik Meclisi ve Milli Eğitim Müdürlüğünün ortak projelerinden biri olarak hayata geçti.

 Fotoğraflarla Çanakkale Sergisi 10. haftasında Çekmeköy Turgut Özal Kültür Merkezi’ndeydi. Açılışa Çekmeköy kaymakamı Cemal Hüsnü Kansız, Çekmeköy Müftüsü Muhammed Su İçmez, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri ve İBB Gençlik Meclisi üyeleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Programda Müftü Muhammed Suiçmez ve Kaymakam Cemal Hüsne Kansız Çanakkale ruhunu anlatan konuşmalar yaptılar. Konuşmaların ardından mehter takımı da çalıp seslendirdiği marşlarla salonu dolduran öğrencileri coşturdu.