Davranış Bilimci ve İletişim Danışmanı Sevda Türküsev, gençlerin ve kadınların hayatta başarılı olmaları için yapmaları ve yapmamaları gereken davranışları anlattı.

İstanbul Gençlik Meclisi’nin Eğitim Akademileri kapsamında marka eğitim projesi olarak hazırlanmış olan Genç Kadınlar Maarifi başladı. 2. Dönemine “ Eğitim ve Yeni Bir Vizyon” anlayışı ile devam eden projenin , ilk  eğitimcisi  Davranış Bilimci ve İletişim Danışmanı Sevda Türküsev oldu.

Projenin amacı, genç kadınların bilgi ve kültür bakımından kendilerini eğitmeleri ve teknolojinin gelişimiyle artan bilgi karmaşasını içinden doğru kişilerle doğru bilgiye ulaşmak. Genç Kadınlar Maarifi adını alması ise  geçmişten geleceğe birçok dinamiği barındırıyor olmasıdır.

Türkiye’nin sürekli geliştiğini belirten Türküsev, “Dünya gelişir ancak insanın da kendini geliştirmesi lazım. İBB Gençlik Meclisinin sağladığı eğitimlerle bu çok daha fazla önem kazanıyor. Gençler bu ülkenin geleceği ve bizim ülkeye yatırım için gençlere yatırım yapmamız gerekiyor” şeklinde konuştu.
“İşimiz eğitim ama biz de eğitiliyoruz”

Bu seminerleri verirken katılımcıları bilgilendirdiklerini aktarın Türküsev, “ Biz onları eğitirken aslında kendimizi de eğitiyoruz, her eğitim bizim için de yeni bir bilgidir” açıklamasını yaptı.
“Bol bol kitap okuyun”

Türküsev, ” Bol bol kitap okuyun, kitap okuyan insan diğer insanlar arasında farkındalık yaratabilir. Doğru programları izleyin, yanlış program izleseniz bile içinden mutlaka sizi geliştirecek bir şey bulabilirsiniz.  Günümüz gençleri eğlenceye çok meraklılar. Tabi ki eğlenmeyin demiyoruz fakat, eğlenmenin yanında bilgilenin. Her zaman yeni bilgiye aç olmalısınız” dedi.

Anlattıklarının seminerdeki katılımcılarla sınırlı kalmayacağını belirten Türküsev, “ Ben burada 40 kişiye anlatıyorum ama her kişi 2 kişiye anlatsa bu sayı artar. Biz her zaman burdayız, gençlerimiz ve kadınlarımızı her zaman dinleriz” ifadelerini kullandı.

Katılıcımcılara teşekkür eden Türküsev kendi yazdığı  “Duygu Kontrolü ile Kişisel Başarı” kitabını katılımcılara dağıttı.