İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin hazırladığı ve geleceğin kültürlü genç kadınlarını yetiştirmeyi amaçladığı Genç Kadınlar Maarifi dördüncü hafta eğitimleri ile devam etti. 

Gençlik Meclisi, Eğitim Akademisi Projesi kapsamında düzenlenen derslere devam ediyor. Çalışmaları içinde hanımlara öncelik vererek ortaya çıkan projeleri onları da dahil eden Gençlik Meclisi, Eğitim Akademisi Projesi derslerinde dördüncü hafta eğitimlerini verdi.

Her cumartesi C.E.R Atölyesinde yapılan derslerin ilk dönemi 19 Hazirana kadar devam edecek. Program sonunda katılımcılara sertifika verilecek. Eğitimlerde kadınların sorunlarına çözüm arayışına katkı sağlamak ve kadınların geleceğe emin adımlarla yürümelerine yardımcı olunması amaçlanıyor.Bu amaçla yapılan programlardan olan Genç Kadınlar Maarifinin 4. haftasında hanım sultanların misyonu ve sosyal hayattaki yerlerinden bahsedildi.

Genç Kadınlar Maarifinin 4. hafta konuğu Sümeyra Güngör Hanım oldu. Sümeyra Güngör Hanım, Genç Kadınlar Maarifinde Osmanlı’a Kadın Sultanların Misyonu ve Sosyal Hayattaki Yerleri’nden konusunu masaya yatırdı. Sümeyra Güngör Hanım, padişah hanımlarının eğitimini, yaşayışlarını, giyimlerini ve edebi hayatlarını katılımcılara örnekler vererek anlattı.

Taksim’de C.E.R Atölyesinde devam eden Genç Kadınlar Maarifi’nin 4. Eğitim haftasındaki bir diğer konuşmacı da İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş oldu. Meclisin faaliyet ve projelerine ilişkin bilgi veren Ağırbaş, kendilerine her platformda destek olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a teşekkür etti.  Ayrıca bu hafta Genç Kadınlar Maarifini Ak Parti İl Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertay da ziyaret etti. Ecertay programa katılanlarla tek tek sohbet etti.