İBB Gençlik Meclisi 5. Dönemi kuruluşu itibariyle çizmiş olduğu yeni gençlik vizyonu çerçevesinde İstanbul’un 39 ilçesinde gençlik faaliyetlerini hayata geçirmeye başladı.

Bu kapsamda her ay belirlenen bir lisede öğrencilerle buluşarak gerçekleştirilecek olan “İnovasyon ve Girişimcilik” konferanslarının ilkini Sancaktepe Eyüp Sultan Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinde yüzlerce öğrencinin katılımıyla gerçekleştirdi.

Gençlerde girişimcilik ruhunun oluşturulması, pekiştirilmesi ve desteklenmesi amacıyla gerçekleştirilen programın İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed AĞIRBAŞ’ın açılış konuşmaları ile başladı. Ağırbaş konuşmasında “İBB Gençlik Meclisi 5. Döneminde İstanbul gençliğinin hizmetinde olacaktır. Sizlerin kişisel gelişimi konusunda üzerimize düşen ödevi yerine getirmek istiyoruz. Böylece hep birlikte yaşadığımız şehrin ve ülkemizin kalkınmasında aktif rol oynayacağız, geleceğimizi bizler yönlendireceğiz.” dedi.

Açılış konuşmalarından sonra programın ilk konuğu Empire’s Healt sahibi Yücel MURATOĞLU oldu. Muratoğlu inovasyon ve girişimcilik başlıklı sunumunda öğrencilerin kendilerini kısıtlamamaları, düşüncelerini hayata geçirmek için sabırla ama inatla çalışılması gerektiğini vurgulayarak bu şekilde istendiğinde birçok hedefe ulaşılabileceğini belirtti.

Gerçekleştirilen konferans sonrasında İBB Gençlik Meclisi katılımcı tüm öğrencilere hazırladığı hediye paketlerini dağıttı ve çekilen hatıra fotoğrafı ile program son buldu. İBB Gençlik Meclisi her ay belirlenen bir lisede öğrencilerle buluşarak “İnovasyon ve Girişimcilik” konferanslarını gerçekleştirecekti.