İBB Gençlik Meclisi 5.Dönem itibari ile Gençlik Meclisi tanıtım toplantıları yapmaya başladı. İstanbul’un 39 ilçesinden gelen gönüllü üyelik baş vurularını değerlendiren Gençlik Meclisi, gönüllü üyelik formu dolduran herkesi oryantasyon programına davet ediyor. 

29 Ekim 2014’den itibaren 5. dönem çalışmalarına başlayan İBB Gençlik Meclisi geçtiğimiz hafta 39 ilçenin gençlik meclisi başkanlarını bir araya getirmişti. İBB Gençlik Meclisi bu toplantının ardından şimdi de tüm ilçelerden gönüllü olarak bünyesine katılan gençlere oryantasyon programları düzenliyor.

Gençlik Meclisinin yapısının ve yeni dönem çalışmalarının anlatıldığı oryantasyon programları haftada iki seans halinde meclis binasında yapılıyor. Oryantasyon sonrasında Gençlik Meclisi tarafından oluşturulan gönüllü havuzuna dâhil olan üyeler tüm çalışmalara katılabiliyor. Ayrıca talep etmeleri durumunda komisyonlara da dâhil olabilen yeni gönüllü üyelere tanışma ve sohbet toplantılarında gençlik meclisinin ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yapısı ve çalışmaları hakkında bilgi veriliyor.

Her geçen gün hitap ettikleri kitlenin büyüdüğüne ve meclis çalışmalarına dâhil olan gençlerin arttığına dikkat çeken İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş,  “İBB Gençlik Meclisi olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Kadir Topbaş’ın destekleri ile faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Her geçen gün gönüllü üyelerimizin sayısı artıyor. Etkinliklerimiz, programlarımız, projelerimiz gençlerden büyük ilgi görüyor. 39 ilçeden bütün gençlere kapımız açık, buyursunlar gelsinler, bizi tanısınlar, bize katılsınlar. Böylece İstanbullu gençler olarak tek nefes olalım” dedi.