İBB Gençlik Meclisi bünyesinde kurulan Kod Kulübü çalışmalarını sürdürüyor.

İBB Gençlik Meclisi, İstanbullu gençlerin kendilerini yeni ve farklı alanlarda geliştirmeleri için hayata geçirdiği projelerin yanı sıra kulüp çalışmalarına da devam ediyor. Gönüllü üyelerin ilgi duydukları alanlarda kurulan kulüpler, gençleri arzu ettikleri çalışmaları yapabilecekleri platformlara kavuşturuyor.

Bu kapsamda çeşitli spor dallarından balıkçılığa, tasarımdan sosyal sorumluluğa toplam 16 alanda kulüp kuruldu. Gençler kulüp çalışmalarıyla hem farklı bir deneyim kazanıyor hem de aktif olma imkânına sahip oluyorlar.

İBB Gençlik Meclisi bünyesinde kurulan Kod Kulübü ise, çocuklara ve gençlere programlamayı sevdirmek, onları teknolojik gelişimlerle tanıştırmak ve onlara kod yazmanın mantığını, temel tekniklerini öğretmeyi amaçlıyor. Böylece gelecekte yeni bir oyun satın alan değil yeni bir oyun yapan, en son mobil uygulamaları sadece indirmekle yetinmeyip tasarlanmasında etkin rol alan, telefonla sadece oyun oynamayan aynı zamanda onu programlayabilen bir kuşak meydana getirebilmek için çocuklara ve gençlere imkân sağlıyor.

İBB Gençlik Meclisi Kod Kulübü’ne üye olan gençler,  marka haline gelen Coding İstanbul projesinde de aktif rol alabiliyorlar.

Kulüp üyeliği için lütfen tıklayınız.