İBB Gençlik Meclisi, İstanbul’da yaşanan yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Afet Koordinasyon Merkezi’nde (AKOM) kurulan kriz masasını, üyeleriyle birlikte ziyaret etti ve çalışmaları yerinde gördü.

İstanbul genelinde yaşanan olumsuz hava şartlarının günlerdir devam etmesi günlük yaşamı olumsuz etkiliyor. Bu konuda İstanbul genelindeki tüm koordinasyonu sağlayan AKOM faaliyetlerinin Gençlik Meclisi üyeleri tarafından yerinde incelenmesi ve bilgi alınması, edinilen izlenimlerin ise İstanbul’un gençlerine aktarılması amacıyla AKOM’a ziyaret düzenlendi.

AKOM Müdürü Mustafa Akyüz’ün Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve Gençlik Meclisi üyelerini makamında ağırladığı ziyarette ilk olarak AKOM’un nasıl çalıştığı, çalışma kapasitesi, yürütülen projeler ve üretilen çözümler konusunda bilgi verildi. Ağırbaş ve meclis üyeleri daha sonra kriz masası bölümüne geçerek bir süre buradaki çalışmalara ilişkin gözlem yaptı. İstanbul’un tamamının canlı kameralarla izlendiği salonda yetkililer İstanbul için yapılan tüm çalışmaları Gençlik Meclisi üyelerine anlatmış oldu. Yetkililer İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ekiplerin gece boyunca aşırı yağış ve gizli buzlanmaya karşı ana arterler başta olmak üzere köprüler, viyadükler, bağlantı yolları Tem ve E-5’te tuzlama ve kar kürüme çalışmalarının sürdürdüğü ve ihtiyaç halinde ilçe belediyelerine tuz takviyesi yapıldığı bilgisini aktardı.

2015 | AKOM2 | Büyük

Ziyaret sonunda AKOM yetkilileri ve çalışanları ile hatıra fotoğrafı çektiren Gençlik Meclisi’nin aldığı bilgileri rapor haline getirip gençler üzerinde afet koordinasyon bilinci oluşturulması için çalışma başlatılacağı bilgisi verildi.