İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, İnovasyon Haftası kapsamında gerçekleştirilecek olan etkinliklere konuşmacı olarak katılacak. 

 Bölgesel ve sektörel bazda faaliyet gösteren 60 ihracatçı birliğini, 26 ihracatçı sektörü ve 60.000 ihracatçıyı ulusal ve uluslararası düzeyde temsil eden Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin (TİM) başlatmış olduğu İnovasyon Haftası etkinlikleri 4-5 Mayıs 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilerek.

 İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, San Francisco State Üniversitesi İşletme Fakültesi Pazarlama Bölümü’nden Doç. Dr. Gülnur Tumbat, Genetik Uzmanı Prof. Dr. Mehmet Öztürk, Limak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Özdemir,  Thales Araştırma &Teknoloji İnovasyon Başkanı Walıd Benzarti, Fransa Ticaret ve Sanayi Odası Eğitim ve Beceri Direktörü Patrice Guezou ve Pepee Çizgi Filmi Yaratıcısı Ayşe Şule Bilgiç gibi isimlerin de katılacağı etkinlik programı kapsamında 05 Mayıs 2016 tarihinde 10.45-12.00 saatleri arasında Ezber Bozanlar adlı panele konuşmacı olarak katılacak. Panel’in moderatörlüğünü Dijital Araştırmalar Derneği Başkanı ve Global Teacher Prize Akademi Üyesi Gökhan Yücel yapacak. SERÇEV Başkanı Sinem Ersoy ve Trabzon Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde görev yapan Teknik Öğretmen Serkan Aydın paneldeki diğer konuşmacılar.

 İBB Başkanı Dr.Kadir Topbaş liderliğinde 5.Dönem itibari ile yenilnen Gençlik Meclisinde İnovasyon ve girişimcilik, Gençlik Meclisi’nin 5. Döneminde üzerinde en çok durulan konuların başında geliyor. İBB Gençlik Meclisi, daha önce Türkiye’nin ilk geliştirme programı İnovalig’de İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü kategorisinde ödül alarak büyük bir başarıya imza atmış, 2015 yılında yaptığı çalışmalar neticesinde inovasyon alanında Türkiye’nin ilk 250 inovatif şirketi arasına girmişti.

 İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ise henüz lise yıllarında kurmuş olduğu Liseli Girişimciler Kulübü ile Yılın En İyi Genç Girişimcisi ödülüne layık görülmüş ve birçok projeye daha imza atmıştı. Ağırbaş, İBB Gençlik Meclisi Başkanlığı’nın yanı sıra BM Dünya İnsani Zirvesi Gençlik Danışma Kurulu Başkanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliği Gençlik Meclisi Başkanlığı görevlerini de yürütüyor.

Program

05 Mayıs 2016 Perşembe

10:45 – 12:00

Panel / Ezber Bozanlar

Moderatör: Gökhan Yücel – Dijital Araştırmalar Derneği Başkanı, Global Teacher Prize Akademi Üyesi

Sinem Ersoy – SERÇEV Başkanı

Samed Ağırbaş – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Başkanı, Girişimci

Serkan Aydın – Teknik Öğretmen, Trabzon Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi

Katılım için lütfen tıklayınız.

Detaylı bilgi için tıklayınız.