İBB Gençlik Meclisi İstanbullu gençlere yönelik yaptığı çalışmalara hız kesmeden devam ediyor. Gençlerin bedensel ve ruhsal gelişimlerine destek olmak amacıyla Kocaeli Yuvacık’ta gerçekleştirilen İzcilik Kampı’nda öğrencilere yönelik izcilik eğitimi gerçekleştirildi.

Gençler aldıkları izcilik eğitimi ile bedensel ve ruhsal gelişiminin yanı sıra tabiat ve doğa ile baş başa kalıyor. Gençlere vatan, millet, bayrak sevgisi verilerek yurttaşlık eğitimi verilen kampta, öğrenciler aldıkları eğitim ile zor durumlarda karşılaşılacak olaylar karşısında hayatta kalma eğitimi aldı.

Gençler bir arada yaşama, empati, yardımlaşma gibi değerleri öğrenerek topluma uyumlu bireyler haline getiriliyor. Eğitimler sırasında yaşadıkları olaylar karşısında sorumluluk duyguları gelişen gençler aldıkları eğitimler sonucunda gündelik yaşamlarında da başarılı oluyor. İzcilik derslerinde aldıkları eğitimler sayesinde temel bilgileri alan gençler pratik çözümler bularak ailesine ve topluma faydalı bireyler olma yolunda ilerliyor.

İzcilik eğitimi sağlam bir kişilik eğitimi vermek, çocuğa veya gence bağımsız düşünebilme, bireysellik kazanma, ahlaklı bir yaşam sürme konusunda bir eğitim veriliyor. Bu sağlıklı kişilik eğitiminin içinde toplumsal çevrenin ve fiziksel çevrenin istekleriyle uyumlu ama bağımsız yaşama özelliği, yaşamın güzelliklerinden zevk alma bunları sağlıklı bir şekilde algılayabilme özelliği katıyor.

İBB Gençlik Meclisi gençlere yönelik yapılan tüm çalışmalara desteklerini sürdürmeye devam ediyor. Topluma ve çevresine duyarlı, toplum tarafından örnek gösterilen gençler yetiştirmek amacıyla yola çıkan Samed Ağırbaş, İBB Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan aldıkları emir ve talimatlar doğrultusunda her gence ulaşmayı sürdürüyor.