İBB Gençlik Meclisi Görme Engelliler Beyaz Baston Haftası dolayısıyla Türkan Sabancı Görme Engelliler Ortaokulu’nu ziyaret etti. Etkinlikte gitar ve kemençe performansı ile stand-up gösterisini izleyen görme engelli öğrenciler çeşitli yarışmalarla da hoşça vakit geçirdi.

Gençlerin İstanbul’da daha çok sosyal ve kültürel hayatın içinde yer almaları için çalışmalarını sürdüren İBB Gençlik Meclisi, Görme Engelliler Beyaz Baston Haftası dolayısıyla Türkan Sabancı Görme Engelliler Okulunu ziyaret etti.

İBB Gençlik Meclisi Tanıtım ve Organizasyon Komisyonu tarafından düzenlenen Görme Engelliler Beyaz Baston Haftası etkinliği kapsamında okul öğrencileriyle bir araya gelindi. Öğrencilerle sohbet eden ve öğrencilerin yemeğine eşlik meclis üyeleri Gençlik Meclisi’nin çalışmalarına ve engelli gençlere yönelik projelere ilişkin bilgi verdi.

Etkinlik kapsamında Grup Patuli tarafından konser verilerek öğrencilerle birlikte karaoke yapılan programda, günün anısına görme engelli öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edilmesiyle sona erdi.