İnovalig’de İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü Ödülü

İBB Gençlik Meclisi, Türkiye’nin ilk geliştirme programı İnovalig’de İnovasyon Organizasyonu ve Kültürü kategorisinde ödül alarak büyük bir başarıya imza attı.

Hizmet verdiği birbirinden farklı alanların yanı sıra inovasyon ve girişimcilik alanlarında da gençlere yönelik çalışmalar yapan İBB Gençlik Meclisi, Girişimcilik Otobüsü ile liseli öğrencilere girişimcilik alanında eğitim veriyor, böylece gençleri girişimciliğe ve inovasyona yönlendiriyor. Bunun yanında 7-12 yaş çocuklara yönelik Coding İstanbul projesi kapsamında çocuklara küçük yaşta kod yazma eğitimi veriliyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş’ın vizyonu doğrultusunda çalışmalarını sürdüren İBB Gençlik Meclisi, 5. Dönemde 2 yılda 500’den fazla etkinlik yaparak 1 milyondan fazla gence ulaştı ve yaptığı çalışmalarla dünyanın saygın gençlik organizasyonları arasında yer aldı.

03-05 Aralık 2015 tarihleri arasında İnovasyon Haftası etkinlikleri çerçevesinde İstanbul Kongre Merkezi’nde stant açan İBB Gençlik Meclisi, yaptığı çalışmaları anlatarak, Coding İstanbul Projesi ve kod yazma programı hakkında da bilgi verdi.