İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi’nin yurtiçinden ve yurtdışından gelen misafir gençlere yönelik düzenlediği organizasyonlar, dikkat çekmeye ve örnek alınmaya devam ediyor.

Birbirinden farklı pek çok alanda yapılan önemli çalışmalar, İBB Gençlik Meclisi’nin adından söz ettiriyor ve meclisin büyüyerek ilerlemesine katkı sağlıyor.

Beşinci dönemine Samed Ağırbaş başkanlığında giren son bir buçuk yıl içerisinde yüzden fazla proje ile dört yüzden fazla etkinliği hayata geçirip milyonlarca gence ulaşan İBB Gençlik Meclisi’nin bu başarısı, yeni hizmet ve sorumluluk alanlarını da beraberinde getirdi. Bu kapsamda İstanbul Uluslararası Öğrenci Merkezi’nin (ICIST) yürüttüğü faaliyetler de artık meclis çatısı altında gerçekleşecek.

Dünyanın her yerinden İstanbul’a okumaya gelen yaklaşık seksen bin misafir öğrencinin hem birbirleriyle kaynaşmalarını hem de Türk kültürünü ve misafirperverliğini yakından tanımalarını sağlamak amacıyla çalışmalar yapan ICIST’in meclis çatısı altında hizmet vermesi, gücümüze güç kattı ve İBB Gençlik Meclisi’nin öncülük ettiği ‘gençlikte İstanbul trendi’nin tüm dünyada duyulmasının önü açıldı.

İBB Gençlik Meclisi, 7/24 prensibiyle hizmet vermeye ve çalışmalarını hız kesmeden yürütmeye devam edecek.