Mobilizasyon, Sosyal Medya ve Erişilebilirlik

“İnternet ve sosyal ağlar başlı başına bir dünya”

Bilişim çağındayız. İBB Gençlik Meclisi de çalışmalarını bilişim çağının gereklerini yerine getirerek sürdürüyor.

Genç arkadaşlarımızın tümü internet ve mobil cihazlar kullanıyor. Gençlik Meclisi, bilişim çağının doğal akışı içerisinde 5. Dönemde tüm hizmetlerini online platformlar üzerinden vermeye başladı.

Üyelik başvuruları ve proje önerileri internet üzerinden gerçekleştirilebiliyor, Gençlik Meclisi Çağrı Merkezi’nden etkinlikler hakkında bilgi alınabiliyor, ayrıca etkinliklere katılacak olanların koordinasyonunu sağlanıyor. Whatsapp iletişim ağı ile günün her saatinde üyelerimizle iletişim halindeyiz. Bir başka önemli imkân ise 153 (Beyaz Masa) ile entegrasyon sağlanması oldu. Beyaz Masa, Gençlik Meclisi’nin tüm çalışmaları hakkında bilgi sahibi olup, bu doğrultuda İstanbulluları bilgilendirmekte, Gençlik Meclisi’nin programları hakkında sorulan sorulara cevap vermektedir.

Bunların yanı sıra web sayfamız ve son derece etkin kullandığımız Twitter ve Facebook hesaplarımız aracılığıyla Gençlik Meclisi’nin tüm çalışmaları hakkında gerekli bilgilendirmeler yapılmakta, plan-proje ve etkinliklerle ilgili duyuru ve haberler takipçilerimizle paylaşılmaktadır.