İBB Gençlik Meclisi, Politika ve Diplomasi Okulu Projesi kapsamında yürüttüğü dersleri sürdürüyor. Projenin ikinci hafta ders programı da yoğun bir katılımla gerçekleşti.

İBB Gençlik Meclisi İstanbullu gençlerin her yönden gelişmiş bireyler olarak yetişmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Politika ve Diploması Okulu projesini hayata geçiren Gençlik Meclisi, proje kapsamında İstanbul Ticaret Üniversitesi Sütlüce Yerleşkesi’ndeki derslerine devam ediyor.

İkinci haftasında Afrika kıtasının konu alındığı programın birinci oturumunda Hasan Öztürk “Az Gelişmişlik ve Yardımlar” konusunda katılımcılara bilgi verdi. Büyükelçi Numan Hazar’ın konuşma yaptığı ve öğrencilerin sorularını yanıtladığı ikinci oturumun ardından üçüncü oturumda Bahar Dilşa Kavala “Türkiye’nin Afrika Açılımı ve Özel Sektör Kuruluşlarına Etkisi” başlığında konuştu. Prof. Dr. Ahmet Sedat Aybar ise dördüncü oturumda “Afrika Kıtası İktisadi Kalkınma ve Küresel Güvenlik Mimarisi” üzerinde durdu.  Programın son oturumunda ise Ufuk Tepebaş “Küresel Rekabetin Merkezi’ndeki Afrika” üzerinde durdu.

Eğitimlere katılan gençlere program sonunda ise sertifika ve belge verilecek. Uluslararası İlişkiler Akademisi ile ulusal ve uluslararası alanda Türkiye’nin ve dünyanın siyasi, ekonomik ve sosyal meseleleri incelenecek, renkli ve özgün çalışmalarla teorik bilgiler güçlendirilecek. Projeyle politika, diplomasi ve bununla ilişkili her alanda bilgili, bilgiyi kullanabilen, üretken bir nesil yetiştirmesi amaçlanıyor.