İBB Gençlik Meclisi tarafından hayata geçirilen Politika ve Diplomasi Okulu “Ortadoğu Çalışmaları” konusu ile tekrardan başlıyor.

İBB Gençlik Meclisi’nin hayata geçirdiği Politika ve Diplomasi Okulu 2014-2015 akademik yılındaki eğitimlerini “Uluslararası İlişkiler Akademisi” konu başlığıyla hayata geçirmiş, ulusal ve uluslararası alanda Türkiye’nin ve dünyanın siyasi, ekonomik ve sosyal meseleleri incelenmiş, Amerika, Asya, Afrika, Ortadoğu ve Avrupa olmak üzere 5 bölge ile ilgili alanında uzman kişilerle her hafta ikişer oturumluk panellerden oluşan  renkli ve özgün çalışmalarla teorik bilgiler güçlendirilmiştir.

2015-2016 akademik yılında ise 2014-2015 akademik yılında gerçekleştirilen “Uluslararası İlişkiler Akademisi” kapsamında ele alınan bu 5 bölge ile ilgili çalışmaların derinleştirilmesi kararı alınmış,  “Ortadoğu Çalışmaları”  konu başlığıyla 3 haftalık bir eğitim planlanmıştır.

Politika ve diplomasi Okulu “Ortadoğu Çalışmaları” konusu ile Ali Emiri Kültür Merkezi’nde 3 hafta sürecek şekilde planlanmıştır.

Gençlerin sertifikalı eğitim programlardan elde edecekleri bilgileri interaktif çalışmalarla akademik, eğlenceli ve kalıcı hale getirmeleri hedeflenmektedir.

Politika ve Diplomasi Okulu’na başvurmak için Tıklayınız.