Uluslararası Gençlik Okulu (UGO) Eğitim Seminerleri

İstanbul’a ekonomik, kültürel, toplumsal ve daha pek çok alanda yapılan yatırımlar şehrimizi dünyanın önemli bir cazibe merkezi haline getirdi.

Bu durum, yurt içinden ve yurt dışından birçok genç girişimcinin ve öğrencinin İstanbul modelini yakından görmek ve eğitimlerini tamamlamak amacıyla şehrimize gelmesini sağladı.

Bu durumun farkında olan İBB Gençlik Meclisi ve bünyesindeki İstanbul Uluslararası Öğrenci Merkezi (ICIST), misafir öğrencilere yönelik pek çok etkinliğin yanı sıra Uluslararası Gençlik Okulu (UGO) kapsamında eğitim seminerleri düzenliyor.

UGO Eğitim Seminerleri, toplamda altı konu başlığından oluşuyor. Ekip Ruhu Oluşturma, İletişim Becerileri, İş Sağlığı ve Güvenliği, Motivasyon, Temel İlk Yardım, Yetişkinlerde Stres, Kaygı ve Öfke Kontrolü başlıklarıyla verilecek olan eğitim seminerleriyle gençlerin birbirinden farklı fakat her biri son derece önemli konular hakkında bilgi ve bilinç sahibi olmaları amaçlanıyor.

İBB Gençlik Meclisi, İstanbul’un yükselen yeni trendine yaraşır projeler geliştirmeye, böylece hem yurt içinden hem de yurt dışından gelen öğrencilerimize değer katmaya devam edecek.