İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Uluslararası Öğrenci Merkezi ve İstanbul Aydın Üniversitesi (İAÜ) iş birliği ile “Uluslararası Kariyer Zirvesi” gerçekleştirildi.

Türkiye’de ilk kez düzenlenen etkinlik İstanbul Büyükşehir belediyesi (İBB) Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Kariyer zirvesiyle birlikte dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye eğitim almak için gelen öğrenciler ile sektörünün lider firmaları buluşturuldu. Yabancı öğrenciler bu buluşma ile uluslararası firmaları tanıma, yetkilileriyle birebir iletişim kurabilme fırsatı elde etti. Katılımcı firmalar da hem genç yetenekleri keşfettiler hem de kendilerini uluslararası düzeyde tanıtmış oldular.

İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş da programın başında katılımcılara hitap etti. Ağırbaş, ‘Meclisimizin 5. döneminde hem ulusal anlamda hem de uluslararası arenada pek çok önemli projeye imza attık ve İBB Gençlik Meclisi’ni gençlik alanında tüm dünyada iyi bir yere taşımaya çalıştık. Böylece 450’den fazla etkinlik ve 850.000’den fazla gence ulaşarak 1,5 yılda toplam 6 ödül aldık. Gençlikte İstanbul trendinin yükselişini ve İstanbul gençliğinin tüm dünyada model alınışını hep birlikte gördük, görüyoruz’ dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi Uluslararası Öğrenci Merkezi bünyesinde çalışmalarını sürdüren “Uluslararası Müzik Korosu” programda yerini aldı. Farklı Ülke ve kültürden gelen uluslararası öğrencilerden oluşan müzik korosu, izleyenlere güzel mesajlar vermenin yanında unutulmaz müzik ziyafeti sundu.