Yeni Meclis Binası

“İBB Gençlik Meclisi Saraçhane’deki yeni binasına taşındı”

Faaliyetlerini daha önce Sirkeci’deki merkezinden yürüten Gençlik Meclisi, 2016 yılının Nisan ayında, Saraçhane’deki yeni ve tam teşekküllü binasına taşındı.

Gençlik Meclisi, tüm planlama-projelendirme, eğitim ve enformasyon faaliyetlerini 5 katlı yeni binasında sürdürüyor. İBB Gençlik Meclisi’nin çok amaçlı kullanılabilecek şekilde tasarlanan akıllı binası Şehzade Camii’nin tam karşısında yer alıyor. Gençlik Meclisi binasının daha merkezi bir konumda yer alacak olması gençler için ulaşım kolaylığı da sağlıyor.     

5 katlı, çok fonksiyonlu yeni Meclis binası şu birimleri bünyesinde barındırıyor: Giriş katta Danışma, Bekleme Bölümü, Toplantı Salonu, Kültür-Sanat Merkezi ve Sergi Salonu yer alıyor. 1. Kattaki camekânlı bölümde Açık Ofis, Sosyal İnovasyon Ofisi, Kriz Masası ve Call Center bulunuyor. 2. Katta Eğitim Merkezi, Bilişim Sınıfı, Uzaktan Eğitim Merkezi, Kod Eğitim Merkezi ve Akıllı Eğitim Sınıfı var. 3. Kat ise Kişisel Gelişim Merkezi, Uluslararası Çalışmalar Ofisi ve Sürekli Eğitim Merkezi’ne ayrıldı. 4. Katta Kafeterya, Kütüphane, Basın-Yayın Enformasyon Bürosu, tam teşekküllü akıllı mutfak, 5. Katta Yönetim Merkezi, çatı katında ise Mescid ve abdest alma yeri bulunuyor.

Son model teknolojik ürünlerin kullanıldığı, enerji tasarrufu yapabilen, ısı yalıtımlı, çevre dostu binada ayrıca atık su arıtımı yapılıyor, böylece atık su kazanımı elde ediliyor. Binanın bodrum katında Genç Lojistik Merkezi’nin yanı sıra teknolojinin son ürünü olan mobil cihazlarla her yerden takip edilebilen Güvenlik Yönetim Sistemi bulunuyor.       

İBB Gençlik Meclisi’nin yeni binası haftanın 7 günü gençlerin hizmetinde.