İBB Gençlik Meclisi yeni vizyonu itibariyle İstanbul’un tarihi güzelliklerini ve manevi dokusunu gençlere tanıtmaya devam ediyor.İBB Gençlik Meclisi İstanbul’un 39 ilçesinden gönüllü gençleri pazar sabahları Süleymaniye Camisinde buluşturuyor.

Süleymaniye Buluşmaları isimli Projesini hayata geçiren Gençlik Meclisi, proje dahilide ayda bir pazar günü Mimar Sinan’ın eseri olan Süleymaniye Camisine 500 den fazla genci götürüyor.Gençlerle Sabah namazı kılındıktan sonra cami içerisinde hadis sohbeti ve caminin kısa tarihçesi gençlere anlatılıyor. Namaz Çıkışında gençler cami avlusunda topluca sabah kahvaltısı yapıyor ve birbirleri ile tanışma fırsatı buluyor.

Süleymaniye Camisinde gerçekleştirilen programdan sonra gençler İstanbul’un tarihi güzelliklerinden olan Ayasofya,Yerebatan ve Sultanahmet Meydanı gibi kültürel ve tarihi mekanları da gönüllü rehberler eşliğinde geziyor.

Süleymaniye Buluşmalarına katılan İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş: İBB Gençlik Meclisi olarak İstanbul un 39 ilçesinde farklı alanlarda faaliyetlerini sürdüren bir yapı olmak için İBB Başkanımız Dr. Kadir Topbaş beyin vizyonu doğrultusunda var gücümüz ile çalışıyoruz. Gençlik Meclisi 5.Dönem itibari ile azınlık çalışmaları birimi , Girişimcilik Otobüsü, Osmanlı Arşivleri ve Tarih Gezileri  gibi gençlerin hayatına dokunan bir çok projeye imza attı. Yapmış olduğumuz projeler ile 3 ayda 60 Binden fazla gence ulaşan meclisimiz bugünde Süleymaniye Buluşmaları adlı etkinliğini hayata geçiriyor dedi