İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi 5.dönemi vizyonuyla kültür, sanat, spor gibi çeşitli sosyal alanlarda gençlerin aktif katılım sağladığı etki ve fayda alanı geniş kitlelere ulaşarak gerçekleştirdiği etkinlik ve faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Gençlik Meclisi Çanakkale Deniz Zaferi’nin 100. Yılına özel vatan topraklarını canlarıyla savunan aziz şehitlerimiz ve gazilerimizi anma programı tertip etti.

Program İBB Gençlik Meclisi olarak, gururla hatırlanan ve 100 yıldır unutulmayan Çanakkale Zaferinin 100. yılında genç nesillere aktarılan miras kimliğini koruduğunu ve her daim korunacağını yinelemek amacıyla düzenlendi.

Bahçelievler Kültür Merkezinde bir araya gelen 500 genç ile gerçekleştirilen anma programında gençlere bir nebze de olsa Çanakkale ruhunu, ‘İman En Kuvvetli Silah, Vatan En Sevgili Yar’ mısralarının derinliğini hissettirildi.

Programın başlangıcında Çanakkale Zaferi ile ilgili olarak hazırlanan video sunumu izletildi, ardından İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş Çanakkale ruhunu gençlere kazandırmaya yönelik bir konuşma yaptı. Daha sonra sahneye çıkan Osmanlı Arşivleri Daire Başkanı Önder BAYIR “57. Alay Komutanlığı ve Çanakkale Ruhu” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Programda sahne alan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası da Çanakkale marşları seslendirdi.