İBB Gençlik Meclisi Kutlu Doğun Haftası dolayısıyla bir program düzenledi. İBB Gençlik Meclisi İmam Hatip Biriminin organize ettiği program anlam ve önemine yakışır şekilde ifa edildi.

Program Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına, İBB Gençlik Meclisi üyeleri okul müdürleri, öğretmenler, öğrencilerin ve velilerin katılımıyla Ali Emiri kültür Merkezin’nde gerçekleşti.

Fatih İlçe Milli Eğitim Müdürünün konuşması ile başlayan program İBB Gençlik Meclisi üyelerinin konuşmaları ile devam etti. Konuşmalarda Nisan ayının bereket bolluk ayı olduğu Peygamber Efendimizin bu ayda doğduğu hatırlatıldı. Gelen misafirlere gül suyu, lokum ve gül dağıtıldı.

Program başlangıcında Kur’anı Kerim ve ilahiler okundu. Peygamber Efendimizin hayatının anlatıldığı İslamiyetin ilk yıllarını anlatan tiyatro gösterisi sergilendi. Program sonunda 40 Hadis- i Şerif okundu, ayrıca salon girişine 40 hadisin yazılı olduğu şövalyeler konuldu. Program sonunda çekiliş yapıldı ve hediye çıkanlara Kur’anı Kerim hediye edildi.