İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi sergi çalışmalarına aralıksız devam ediyor.  Gençlik Meclisi’nin ziyarete açtığı sergilere İstanbullular yoğun ilgi gösterdi.

14-20 Nisan Kutlu Doğum Haftasına özel olarak hazırlanan 40 Hadis Sergisini tüm İstanbullu vatandaşlara sergilemek amacıyla yıl boyunca devam ettirme kararı alan Gençlik Meclisi, her ay farklı bir metro istasyonu ve kültür merkezinde sergilenen sergileri yıl sonuna kadar sergilemeye devam ettirmeyi amaçlıyor.

40 Hadis sergisinin metrolarda sergilenme amacı daha çok kişiye ulaşmasını sağlamayı planlanıyor. İslam alimlerinin sözleri olan ve günlük yaşantımızı kolaylaştıran öğüt şeklinde yazılmış  yazıları insanlar ile paylaşarak, insanların Allah’a yaklaşmasını ve davranışlarını Peygamber Efendimizin isteği yönünde harekete dönüştürmeleri amaçlanıyor. 40 Hadis sergisinde; “Hayra vesile olan, hayrı yapmış gibidir”, “İslam, güzel ahlaktır”, “Her insan hata eder. Hata işleyenlerin en hayırlısı tövbe edenlerdir” gibi hadisler yer alıyor.

“Resulullah (s.a.v): “Ümmetimden kim, Allah rızası ve ahireti için kırk hadis öğrenirse, Allah-u Teala kıyamet günü onu peygamberler, şehitler, salihler ve sıdıklarla (sadık kullarla) haşr eder ve onlar ne güzel arkadaştırlar” sözünden hareketle 40 Hadisi İstanbul geneline yaymak ve İstanbul’daki insanlara ulaştırmak amacıyla 40 Hadis sergisi metro istasyonlarında sergilenmeye devam edecek.