İBB Gençlik Meclisi’nin gençlerin bir araya geldiği İstanbul ve gençlik konulu İstanbul Sohbetleri programına başladı. İstanbul’da gençliğin sorunları, beklentileri, günümüz yüzyılında gençlik ve eğitim üzerine yapılacak olan sohbetlerde birbirinden farklı konuklar yer alacak.

İstanbul sohbetlerine konuşmacı olarak katılan  Melih Ecertaş ve İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş Sancaktepe Kültür Merkezi’nde gençler ile buluştu. Gençlere İstanbul için yaptığı çalışmaları ve gençlere yönelik izledikleri politikaları anlatan Ecertaş, gençlerin kendilerini ilme, okumaya vermelerini ve kendilerini her alanda geliştirmelerini öğütledi.2023 hedeflerinden bahseden Ecertaş bu hedeflere gençler ile ulaşacaklarını belirtti.

İBB Gençlik Meclisi’nden de bahseden Ecertaş yeni vizyon ve misyonu ile yepyeni bir sistem oluşturulduğunu, İBB Gençlik Meclisi’nin yaptığı çalışmaları yakından takip ettiğini söyledi. İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’ı kısa sürede yaptığı çalışmalarından dolayı tebrik etti.

İBB Gençlik Meclisi İstanbul Sohbetleri ile gençler ile buluşarak onların dertlerini birinci ağızdan dinliyor. Gençlerin beklentilerine göre hareket ederek kısa zamanda daha faydalı işler yapmayı amaçlayan Gençlik Meclisi, gençlere yönelik çalışmalara devam edecek.