İBB Gençlik Meclisi sergilerine devam ediyor. Bundan önceki çalışmaları olan  Tarihe Yolculuk ve Fotoğraflarla Çanakkale Sergisinden sonra bu kez de  40 Hadis Sergisini açtı.

İBB Gençlik Meclisi Ramazan ayı dolayısıyla 40 Hadis-i Şeriften oluşan bir sergi açtı. Vezneciler metro istasyonunda bir hafta ziyarete açık olacak sergi, insanların günlük yaşamını kolaylaştırıcı olan ve hal ve hareketlerimize çeki düzen vermek, Allaha daha çok yaklaşmak ve çizdiği yolda gitmek amacıyla sergilenip birçok insana ulaştırılmak amacıyla sergilenmektedir.

Hadis-i Şerif İslam dininde Hz. Muhammed’in değişik olaylar ve sorunlar karşısında inananları aydınlatmak, Kur’an’ın bazı ayetlerini daha açık bir dille ifade etmek için söylediği sözler bütünüdür. İnsanların okuyup Peygamber efendimizin hayatı hakkında bilgi sahibi olmaları ve ikazlarına uymaları için bir hatırlatma sergisi niteliğindedir.

İnsanların dini duygularının ön plana çıktığı Ramazan Ayında insanlara unuttuğu ve hatırlaması gereken olan bazı değerleri gün yüzüne çıkarmak için 40 Hadis sergisi Ramazan ayı boyunca sergilenecektir.