İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı kadir Topbaş, Eyüp Belediye Başkanı Remzi aydın, İETT Genel Müdürü Mümin Kahveci, İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve üyeleri ile birilikte açılışa halk katıldı.

Açılış Sütlüce sahilinde Miniatürk ‘te gerçekleşti. Kadir Topbaş, 20 adet tarihi Kancabaş sandalı ile yüzer iskelenin hizmet alım töreninde konuşma yaptı. Kadir Topbaş konuşma alanına gelmeden önce, Haliç’te Kancabaş sandalını kullanarak konuşma alanına kadar geldi. Osmanlı döneminde Haliç’te kullanılan “Kancabaş sandalı”, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yeniden İstanbulluların hizmetine sunuldu.

İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş İstanbul’a yapığı hizmetler için Kadir topbaş’a teşekkür etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin çevre yatırımlarıyla eski günlerine dönen Haliç’te Kancabaş sandallarla Sadabad gezileri yeniden canlanacak. Motorları sessiz bir şekilde elektrik ile çalışan Kancabaş sandalları, İstanbul’u ziyaret eden misafirler ve kent insanı için eşsiz bir gezi keyfi sunacak. Tarihi sandallar 6 yolcu ve bir serdümen kapasitesine sahip. 4 deniz mili hızında gidecek sandallar, 7,5 metre uzunluğa sahip. Sefer güzergahı Feshane, Eyüp, Teleferik, Eyüp Evlendirme Dairesi, Miniatürk ve Sütlüce arasında yapılacak.