Uluslar arası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Türkiye Gençlik Vakfı’nın Tügva’nın düzenlediği 8. Uluslar arası Öğrenci Buluşmaları programına iBB Gençlik Meclisi üyeleri de katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı 8. Uluslararası Öğrenci Buluşmasında Gençlik Meclisi üyeleri de stand açarak Gençlik Meclisini tanıttı.

Programda Kazakistan ve Moğolistanlı öğrenciler Dombra’nın orijinal versiyonunu okudular. 160 ülkeden öğrencilerin katıldığı etkinlikte çeşitli dillerde şiirler okundu, sahne performansları sergilendi. Programda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğrencilerden burada kaldıkları süre içerisinde diğer şehirleri gezmelerini istedi. Erdoğan’ın konuşmasının ardından Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonları Başkanı Mehmet Ali Bolat, Erdoğan’a hediye verdi. Bu sırada sahneye gelen Maher Zain ile Erdoğan bir süre sohbet etti. Sohbetin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zain’i öptü. Zain ise Erdoğan’ı alnında öptü.Ayrıca 8. Uluslar arası Öğrenci Buluşmasına 33 farklı şehirden ve 103 farklı ülkeden katılımcılar katıldı.

Ayrıca program boyunca 80 farklı etkinlik gerçekleşti.