İBB Gençlik Meclisi Dostluğun Rengi yoktur projesini hayata geçirdi. Proje ile İBB Gençlik Meclisi üyeleri ve ünlü grafiti ekibi “Boyalı Eller” her ay bir Çocuk Esirgeme Kurumunun bahçe duvarlarını renklendirecek. 

Dostluğun Rengi Yoktur projesini hayata geçiren İBB Gençlik Meclisi projeyle miniklerin ellerinden tutuyor. Boyalı Eller projesiyle her ay bir çocuk esirgeme kurumun bahçe duvarlarını renklendirecek olan Gençlik Meclisi iki yıl içinde de İstanbul’da ki bütün çocuk esirgeme kurumlarının bahçe duvarlarını renklendirerek, kurumlarda kalan minik kardeşlerine daha neşeli bir ortam hazırlayacak.

Proje kapsamında grafiti sanatçıları çalışmalarını gerçekleştirirken gönüllü Gençlik Meclisi üyeleri de çeşitli oyun ve aktivitelerle miniklerle bağ kurmaya çalıştı. Çocukların kendileriyle barışık, toplum tarafından önemsendiklerinin farkına varmalarını ve aidiyet duygularını geliştirmeyi amaçlayan Gençlik Meclisi grafiti sanatına karşı olan önyargıyı bu sosyal proje kırmayı hedefliyor.

Dostluğun Rengi Yoktur projesi dahilinde İBB Gençlik Meclisi üyeleri Eyüp Çocuk Yuvasına giderek öğrenciler ile birlikte bahçe duvarlarını boyadılar. Çocuklar grafiti resim sanatı ile içlerindeki duyguları ifade etme fırsatı buldu.