İstanbul Büyükşehir Gençlik Meclisi sponsorluğunda; Genç Birlik ve Yunus Emre Enstitüsü  işbirliği ile gerçekleştirilen Uluslar arası Gençlik Zirvesi Milli Türk Talebe Birliği salonunda gerçekleşti.

29 ülkeden gelen katılımcılar ile gerçekleşen zirvede, “Türkiye’de Kültür, Sanat, Ekonomi ve İletişim Alanlarında Gençlik” başlıklı oturumda, İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş, Milli Türk Talebe Birliği Genel Başkanı İsmail Emrah Karayel, Genç Müsiad Genel Başkanı Yavuz Fettahoğlu, Gazeteci Süleyman Dinçer konuşmacı olarak yer aldılar. “Dünyadaki Gençlik Politikaları ve Bölgelerindeki Türkiye Algısı” konulu oturum konuşmacıları ise Macaristan’dan Marton Batisz, Hindistan’dan Nadeem Javed, Hollanda’dan Panagiwtoula Van Tswtsou, Kazakistan’dan Rauşan Setmuhanbetova ile Gazeteci Büşra Akın Dinçer ve Sanatçı Edward Aris oldular.

Oturumun başlangıcında Genç Birliğin tanıtım videosu izlendi, İBB Gençlik Meclisi Başkanı Ağırbaş konuşmasında İBB Gençlik Meclisini tanıtarak “Gençler bu ülkenin, yarını ve geleceğidir, biz İstanbul aşığıyız, Fatih Sultan Mehmet’ten aldığımız emaneti en iyi şekilde biz gençler olarak bizden sonraki nesillere iletmemiz gerekli “dedi. Uluslarası alanda İstanbul’u en iyi şekilde tanıttıklarından bahseden Ağırbaş Yurt dışından gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayarak İstanbul’u ve Ülkemizi en iyi şekilde tanıttıklarını söyledi.