İBB Gençlik Meclisi 5. Döneminde Samed Ağırbaş önderliğinde yeni vizyon ve misyon doğrultusunda İstanbul ve İstanbul gençliği için mesai harcayarak dertlerine sıkıntılarına ortak olmaya çalışıyor. İstanbul “Aşk” bizde “Aşığız” felsefesi ile İstanbul gençliğine yaklaşan Samed Ağırbaş ve Gençlik Meclisi üyeleri gençlere yönelik çalışmalar üzerine yoğun bir mesai harcıyor. Bu kapsamda STK ziyaretleri yapan Ağırbaş ve meclis üyeleri İHH İnsani Yardım Vakfı İstanbul yöneticileri ile bir araya geldi. 

İstanbul’da 5 milyon gence ulaşmayı hedefleyen İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve meclis üyeleri sivil toplum kuruluşları ziyaretlerine başladı. İstanbullu gençlerin kültür, sanat, eğitim, ahlak vb. alanlarda kendini geliştirmesi ve topluma yararlı bireyler olması için elinden geleni yapacağını belirten Ağırbaş okuyan, araştıran, eğitim seviyesi yüksek, ahlaklı gençleri topluma kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

STKlar ile ortak projeler yaparak her alanda İstanbul gençliğine ulaşmayı hedefleyen İBB Gençlik Meclisi üyeleri İnsani Yardım Vakfı İstanbul Şubesini de ziyaret etti. İBB Gençlik Meclisi üyelerini Genç İHH Başkanı Fatih Yazıcı karşıladı. Ziyaret sırasında temsil ettikleri kurumlar hakkında bilgi alışverişinde bulunan taraflar ortak projeler hakkında görüşerek beraber eğitim programları yapılması konusunda değerlendirmelerde bulundular.