İBB Gençlik Meclisinin organize ettiği gençliğin geleceğini doğru dizayn etmesi ve geleceğin gençliğine sağlam temeller oluşturması için yapılan Akademisyen buluşmalarının ilki İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Murat’ın katılımları ile gerçekleşti.

İBB Gençlik Meclisi’nin gençlere yönelik yaptığı eğitim çalışmalarından biri olan Akademisyen buluşmalarında amaç, alanında uzman akademisyenlerin başarıya ulaşmalarındaki faktörleri gençlerle paylaşmasını sağlayarak gençlerin ileriye doğru atacağı adımları bilerek ve doğru biçimde atmasını sağlamaktır.

Prof. Dr. Sedat Murat konuşmasında akademi dünyası’ndan yansımalar ve iş ahlakını üzerinde durdu. Sedat Murat ayrıca, zamanın doğru şekilde planlanması gerektiğini, zamanın boşa harcanmamasını, ayrıca her şeyin kazasının olacağını zamanın kazasının olmayacağını söyledi. Yabancı dil eğitiminin önemine değinen Murat, geçmişte bizleri yönlendiren birileri olsaydı 10 dil öğrenmek isterdim şeklinde konuştu. Bir şeyi istemenin başarmak olduğunu vurgulayan Sedat Murat, hedeflerinize ulaşmak için durmadan çalışın dedi. Akademik açıdan alanınız ne olursa olsun ilgili olduğunuz alanla ilgili her şeyi öğrenmemiz gerektiğini söyleyerek bir noktaya geldikten sonra yerinde sayılmaması gerektiğini vurguladı. Bilgi çağında olduğumuzu, bilgiye erişmenin çok kolay olduğunu ancak bilgiye erişmede sorunlarımız olduğuna değindi. Ayrıca Murat kendini geliştirmeden ve donanımlı olmadıktan sonra okul birincisi olmanın bir önemi olmayacağını söyledi. Kitap okumanın önemini belirtti.

 İBB Gençlik Meclisi’ne teşekkür eden Sedat Murat bu gibi konferanslara gençlerin katılmasını istedi. Gençlerin bu şekilde konuşmalara gelerek kendini geliştirebileceğini vurgulayan Murat İBB Gençlik Meclisi üyelerine teşekkür etti.

Akademisyen Buluşması’na İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’ta katıldı. Gelen gençlere gençlik meclisi faaliyetlerini anlatan Ağırbaş, gençlerle sohbet etti. Prof. Dr. Sedat Murat’a teşekkür eden Ağırbaş katılımlarından dolayı plaket takdim etti. Buluşmanın ardından toplu fotoğraf çektiren Sedat Murat’a Samed Ağırbaş Taksim Cer atölyesini gezdirerek tanıttı.