İBB Gençlik Meclisi üyeleri Anneler Günü’nde anlamlı bir organizasyon gerçekleştirdi. İBB Gençlik Meclisinin organize ettiği geziye 50 çocuk ve annesi katıldı. 

Gezi kapsamında Sultanahmet’e giden anne ve çocuklar Sultanahmet’in manevi dokusundan etkilendiler. Sultanahmet’ten sonra Yere Batan Sarnıcına giden anne ve çocukları bir an olsun ayrılmadılar. Gezi esnasında bol bol fotoğraf çektiren anne ve çocukların mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Panorama 1453’ün muhteşem tarihi atmosferinden etkilenen anneler her karenin fotoğrafını çekerek tarihi dokuda hatıra fotoğraf çekildiler.Panorama 1453’ten sonra Miniatürk Çadırına gidildi ve İstanbul ve yapılanlar hakkında bilgiler verildi.

Miniatürk’te yenilen öğle yemeğine İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş’ta katılarak annelerin Anneler Gününü kutladı. Beraber yemek yiyen anneler tanışıp kaynaşma fırsatı yakaladı. Yemekten sonra Miniatürk’ü gezerek Türkiye ve Dünya ‘daki Türklerin önemli tarihi ve kültürel yapı maketlerini görme imkanı buldular. Oradan Bahçe Markete giden anne ve çocuklar annelerine sürpriz yaparak çiçek hediye ettiler.

Günün sonunda anne ve çocuklar için güzel ve hayatlarında unutamayacakları bir gün geçirmiş oldular.