Bahçelievler mahallesinde 9 dönümlük arazi üzerinde içerisinde yüzme havuzları da yer alacağı ve çok amaçlı tesis olma özelliğini de içeren spor kompleksinin 1 yıl içerisinde tamamlanması hedefleniyor.

Açılışa İstanbul büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Bahçeşehir Belediye Başkanı Osman Develioğlu ve İBB Gençlik Meclisi Başkanı Samed Ağırbaş ve Gençlik Meclisi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Bahçelievler Mahallesi Mehtap sokakta toplam 8260 m2’lik alanda inşa edilecek olan spor kompleksi zemin üzerinde 4 kat ve yaklaşık 9 Bin m2 kullanım alanına sahip olacak.

Zemin katta bekleme salonu, kantin, satış bölümleri, kreş ve ofisler yer alacak. 1.bodrum katta bay 554 m2’lik fitness salonu, soyunma odaları, duşlar ve wc’ler bulunacak. 2. bodrum katta 440 m2’lik bayan fitness salonu, 214 m2’lik pilates salonu, soyunma odaları, duşlar ve wc’ler bulunacak. 3. bodrum katta yarı olimpik yüzme havuzu (13.5X 26 M), çocuk yüzme havuzu (5 X 13.5 M), 2’şer adet sauna, buhar odası, masaj odası, solaryum, soyunma odaları, duşlar ve wc’ler bulunacak.Binanın 4. bodrum katında ise teknik ve mekanik hacimler, personel odaları, sığınak ve wc’ler yer alacak.