İBB Gençlik Meclisi, İstanbul’da yaşayan gençlerin BM Dünya İnsani Zirvesi’ne ilişkin farkındalığını artırmak, konu ile ilgili bilgilenmelerini sağlamak ve gençlik forumuna katılacak olan gençlerin seçimini gerçekleştirmek amacıyla Dünya İnsani Zirvesi Gençlik Moderasyon Toplantıları düzenledi.

BM Dünya İnsani Zirvesi Hazırlık Çalıştayı kapsamında düzenlenen gençlik moderasyonları, 7-10 Mayıs’ta 09.00-17.00 saatleri arasında Bahçelievler Enver Ören Kültür Merkezi’nde Türkçe ve Acıbadem Üniversitesi Konferans Salonu’nda İngilizce olarak gerçekleştirildi.

Üç ayrı toplantı halinde gerçekleştirilen moderasyonlarda konuya ilişkin uzmanlar tarafından yapılan genel bilgilendirmeden sonra İstanbullu gençler, insani krizlere ilişkin geliştirdikleri çözüm önerilerini BM Genel Sekreteri’ne sunulmak üzere ayrı bir rapor haline getirdi.

Moderasyon toplantıları sırasında katılımcı gençlerin geliştirdikleri öneriler arasında seçim yapılacak ve BM Dünya İnsani Zirvesi öncesinde 21-22 Mayıs tarihlerinde gerçekleşecek Gençlik Forumu’na 120 genç katılım hakkı kazanacak.