İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi bünyesinde gerçekleşen İstanbul Kahvaltıları başladı.

Her hafta birbirinden değerli konukların katılımı ile gerçekleşecek olan İstanbul Kahvaltıları ilk programı Prof. Dr. Burhan Kuzu’nun katılımları ile gerçekleşti.

Prof. Dr. Burhan Kuzu hukuk alanında eğitim gören ve hukuk alanına meraklı öğrenciler ile bir araya gelerek gençlerin sorularını yanıtladı. Konuşmasında Başkanlık Sistemi, Yeni Anayasa, Türkiye’de Hukuk ve Hukuksal Tecrübeler konularına ilişkin görüşlerini bildirdi.

İBB Gençlik Meclisi’ne de yaptığı çalışmalarından dolayı teşekkür eden Kuzu, gençleri bir amaç uğruna bir araya getirmenin kolay olmadığına değinerek İBB Gençlik Meclisi Samed Ağırbaş’ın bunu başardığını söyledi. Hukuk öğrencilerinin sorularını yanıtlayan Burhan Kuzu, önümüzdeki erken seçim olduğunu ve gençlerin ülke geleceği için oy kullanmalarını söyledi.

Her hafta Topkapı Sosyal Tesislerinde gerçekleşecek olan kahvaltılara farklı konu ve konukları ile değerli katılımcılar katılarak gençler ile bir araya gelecek. Gençler bir araya gelerek birlik ve beraberlik ortamı oluşturup çeşitli konulara değinecekler. Programa katılan gençler İstanbul ve İstanbul gençliğinin sorunlarını masaya yatırıp konuşmacılar ile birlikte ortak çözümler üretecekler.