İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi uluslararası boyutta sesini duyurabilmek amacıyla tanıtım çalışmalarına devam ediyor.

Yaptığı tanıtımlar ile İstanbul Gençlik Meclisi ve İstanbul’da yapılan çalışmaları anlatan Gençlik Meclisi İstanbul’u ve İstanbul gençliğinin dünyada tanınmasına katkı sağlıyor.

Bakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) ile ülkemize gelen misafir öğrencilere İBB Topkapı Sosyal Tesislerinde İBB Gençlik Meclisi sunum eşliğinde tanıtıldı. Sunum esnasında sorusu olan öğrencilerin soruları cevaplanırken, İstanbul’daki üniversite ve liseler hakkında da bilgi verilen sunumda gençlerin üniversite tercihlerinde ülkemizdeki üniversiteleri tercih etmeleri açısından bilgi verildi. Öğrencilerin gelen sorulara göre Türkiye’nin siyaseti, bürokrasisi ve eğitim kalitesi hakkında gençler bilinçlendirildi.

Hırvatistan’dan gelen öğrenciler ayrıca İstanbul ve Ankara’da Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni, Başbakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı’nı, tarihi mekânları, üniversite ve imam hatip okullarını gezerek gezilerini tamamladı.