İBB Gençlik Meclisi eğitim çalışmalarından biri olan Coding İstanbul Projesi derslerine başlıyor.

Alanında uzman eğitimciler tarafından 7-12 yaş arası çocuklara verilecek olan dersler cumartesi- pazar olmak üzere haftanın 2 günü gerçekleşip 3 hafta sürecektir. Ücretsiz olarak verilecek dersler ile gençler kod yazma eğitimi alacaklar.

Coding İstanbul Projesi kapsamında veliler ile bir araya gelen eğitimciler ve İBB Gençlik Meclisi üyeleri, İBB Gençlik Meclisi hakkında kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra Coding İstanbul hakkında genel bilgileri vererek sınıfları oluşturdular.

Velilerin büyük beğenisi ile karşılanan proje 3 haftada bir yeni öğrencileri ile birlikte derslere devam edecektir. Proje kapsamında, Türkiye geleceğinin altın nesli olarak gösterilen kuşağa (7-12 yaş arası) geleceğimizin temel alt yapısı olan teknolojik altyapıda bir farkındalık uyandırmak amaçlanmaktadır. Bu farkındalık eğitimi ile çocuklara programlamayı sevdirmeyi, onlara hayallerini gerçekleştirebilecekleri uygulamalar yaptırmayı ve yenidünya dediğimiz teknolojik gelişimler ile tanıştırmak hedeflenmektedir.