İstanbullu gençler, Coding İstanbul projesiyle çağın nabzını tutmaya devam ediyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, bilişim ve teknoloji çağının gereksinimlerine yönelik projelerine ‘Coding İstanbul’u da ekleyerek önemli bir etkinliğe imza atıyor.

İstanbullu beş milyon gencin her türlü sorununa çözüm üretmeye çabalayan İBB Gençlik Meclisi, ‘Coding İstanbul’ projesiyle geleceğin dehalarına kod yazma eğitimi veriyor. Bu eğitim sayesinde İstanbullu 7-12 yaş grubu çocukların dünyadaki bilişim trendini yakından takip etmelerini sağlamak, teknolojik gelişmeleri kültürle harmanlayarak yeni modeller ve inovatif yaklaşımlar kazandırmak amaçlanıyor. Çocuğunun temelden yetişip teknoloji ve bilişim çağına ayak uyduran faydalı bireyler olmasını isteyen aileler ise projeye yoğun ilgi gösteriyor.

Bu kapsamda ‘Coding İstanbul’ projesine başvuru yapan velilere, proje hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda, iki hafta ders ve bir hafta teknik geziden oluşan ve toplamda 15 saat süren projede; derslerde uygulamalı olarak hangi konuların işleneceği ve teknik gezi kapsamında nerelerin ziyaret edileceği hakkında bilgi paylaşımı yapıldı.

Geleceğin yazılımcılarına temel oluşturacak ve kod yazma konusunda belirli bir seviyeye taşıyacak olan Coding İstanbul Projesi’ne gösterilen bu yoğun ilgi, İBB Gençlik Meclisi tarafından son derece memnuniyetle karşılandı.