İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, gençlere yönelik yaptığı gezilerine bir yenisini daha ekledi.

Kültürden sanata, spordan sağlığa, sosyal sorumluluktan eğitime varana kadar pek çok alanda hayata geçirdiği etkinliklere yurtiçi ve yurtdışından gençlerin katılımını sağlayarak adından söz ettiren Gençlik Meclisi, doğasever öğrenciler için Trekking Gezisi düzenledi. 

Üçüncüsü düzenlenen doğa yürüyüşüne 6 farklı ülkeden öğrenciler katıldı. İBB Gençlik Meclisi’nin organize ettiği gezi, gençlere doğayı keşfetme olanağı sundu.7 Şubat Pazar günü Beykoz Ormanları’nda Polonezköy-Reşadiye arasında düzenlenen geziyle gençler, yaklaşık 18 kilometre yol yürüdü. Tamamen ücretsiz olarak gerçekleşen gezide öğrencilerin yemek ihtiyaçlarını da karşılayan Gençlik Meclisi, aynı zamanda olası problemler için bir ambulansı hazır bekletti.

Yorucu ama bir o kadarda eğlenceli bu gezinin ardından öğrenciler, çok memnun kaldıklarını ve şehrin gürültülü ve kalabalık ortamından bir süreliğine uzaklaşmanın herkes için gerekli bir aktivite olduğunu söyledi.

İBB Gençlik Meclisi çatısı altında hayata geçirilen trekking gezisi; gündelik hayatın koşturmacasından yorulup, strese, kent yaşamına ve telaşa ara vererek doğayla bütünleşmek, sağlıklı adımlarla geleceğe yürümek ve yepyeni bir maceraya atılıp deneyim kazanmak isteyen 15-25 yaş arası İstanbullu bütün gençleri doğayla buluşturmaya devam edecek.